Do góry

Akademia Muzyczna podpisała umowę z Generalnym Wykonawcą!

25 stycznia 2022
W Bydgoszczy już wkrótce powstanie wyjątkowy, jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce. Nasza kancelaria czuwa nad prawidłowym przebiegiem inwestycji

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 24 stycznia 2022 roku Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy podpisała umowę z generalnym wykonawcą robót budowlanych – firmą Unibep SA na realizację zadania „Budowa kampusu Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy wraz z infrastrukturą wewnętrzną i zewnętrzną przy ulicy Chodkiewicza 9-11 w Bydgoszczy.

Umowa opiewa na 319,4 mln złotych netto, co czyni tę inwestycję największą tego rodzaju inwestycją w Polsce. Jest to także pierwsza tego typu inwestycja, w której nowy kampus uczelni jest budowany w całości od zera – bez wykorzystania już istniejących budynków i infrastruktury.

Przed inwestorem bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Przedmiotem umowy jest realizacja wielofunkcyjnego budynku o wysokości od 3 do 6 kondygnacji nadziemnych wraz z instalacjami wykorzystującymi odnawialne źródła energii oraz niezbędną infrastrukturę drogową i techniczną.

W realizowanym budynku znajdzie się skrzydło koncertowe, część dydaktyczna, gastronomiczna, administracyjno-gospodarcza oraz mieszkalna (akademik), a także podziemna hala garażowa z 103 miejscami parkingowymi.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji nastąpi jeszcze w I kwartale 2022 r., a zakończenie planowane jest na IV kwartał 2023 r.

Taka inwestycja to powód do dumy dla AMFN ale także i dla nas. Prawnicy z naszej kancelarii przeprowadzili Inwestora przez cały proces zamówienia publicznego – od przetargu na wyłonienie inżyniera kontraktu, po przetarg na generalnego wykonawcę robót.

W toku postępowań potencjalni wykonawcy składali liczne odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej – które wspólnymi siłami Inwestora oraz naszej kancelarii udało się z sukcesem odeprzeć.

Teraz przed Inwestorem jeszcze ważniejszy etap – czuwanie nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem inwestycji. Także w tych wysiłkach nasza kancelaria zapewnia inwestorowi pełne wsparcie.

Cieszymy się, że Bydgoszcz już wkrótce wzbogaci się o tak nowoczesną i prestiżową inwestycję.

Jesteś Zamawiającym przeprowadzającym ważne inwestycje w swoim regionie? A może jako Wykonawca chcesz wziąć udział w przetargu i potrzebujesz wsparcia prawnego? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas!