Do góry

Pomoc prawna Frankowiczom

Jeżeli wzięli Państwo tzw. „kredyt we frankach”, to z pewnością już wiecie, że banki w całym kraju nadużyły zaufania swoich klientów i oferowały setkom tysięcy Polaków kredyty na nieuczciwych warunkach.

Umowy o kredyty frankowe zawierają szereg postanowień, które zostały na przestrzeni lat skutecznie zakwestionowane przez prawników jako nieuczciwe.

W związku z tym także i Państwa umowa może być dotknięta wadami prawnymi. Co się z tym wiąże?

Twoja umowa o kredyt frankowy może być nieważna

Jeżeli bank zawarł z Państwem umowę o tzw. kredyt denominowany (w uproszczeniu to znaczy, że wartość umowy jest wyrażona we frankach szwajcarskich, a spłat dokonują Państwo w złotówkach) lub indeksowany (kredyt jest od początku wyrażony w złotówkach, ale każda rata jest przeliczana na CHF), macie Państwo możliwość domagania się uznania umowy za nieważną.

Jeżeli umowa okaże się nieważna w całości, w takim wypadku Bank będzie musiał zwrócić Państwu kwotę wszystkich zapłaconych przez Państwa rat kredytu.

Oczywiście nigdy nie warto stawiać wszystkiego na jedną kartę.

Aby zabezpieczyć interesy klienta, w ramach pozwu domagamy się także ewentualnego tzw. „odfrankowienia” kredytu, co znaczy, że umowa kredytowa będzie traktowana przez Sąd jak umowa zawarta od początku na kredyt złotowy i że Bank będzie musiał zwrócić Państwu różnicę między tym, co rzeczywiście powinni Państwo zapłacić , a tym co faktycznie zostało zapłacone. Ponadto Bank będzie musiał obniżyć saldo kredytu (zwykle o około 1/3).

Sprawy o kredyty frankowe są wymagające zarówno pod względem unikalności stanów faktycznych u każdego klienta, jak i wymagają kompleksowej wiedzy prawniczej z zakresu prawa finansowego.

Nasza kancelaria zapewnia przeprowadzenie procesu sądowego w sposób zapewniający Państwu spokojny sen – my zajmiemy się wszystkim, a Państwo prawdopodobnie będą musieli pojawić się w sądzie tylko na jednej rozprawie.

W ramach naszej oferty zapewniamy:

Zwłaszcza ten ostatni punkt może się okazać dla Państwa istotny. Wiele tzw. kancelarii odszkodowawczych nie zapewnia bowiem bezpośredniego kontaktu z prawnikami prowadzącymi sprawę. W praktyce oznacza to, że będą Państwo mieli wyłącznie kontakt z asystentami, którzy nie zawsze będą mieć 100% wiedzy na temat waszej sprawy.

Nasi prawnicy zawsze bezpośrednio kontaktują się z Państwem, przedstawiają stan sprawy, nakreślają dalsze działania i umożliwiają zapoznanie się z projektami pism wnoszonymi w sprawie przed ich złożeniem do sądu.

Możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu

Nie ukrywamy przed naszymi klientami, że spory sądowe z Bankami nie należą do najkrótszych. Pomimo tego, że banki przegrywają niemal wszystkie spory sądowe, to nadal należy liczyć się z tym, że przegrana strona niemal zawsze składa w takim przypadku apelację.

Istnieje jednak możliwość wstrzymania płatności rat kredytu jeszcze przed wydaniem przez Sąd wyroku w sprawie.

W takim przypadku korzystamy z instytucji wniosku o zabezpieczenie roszczenia. Sąd może bowiem zawiesić obowiązek zapłaty rat kredytu od momentu wydania postanowienia do prawomocnego zakończenia sprawy.

Niezależnie zatem od długości samego postępowania macie Państwo zatem możliwość ulżenia domowym finansom. Taki wniosek o zabezpieczenie jest elementem pozwu, który przygotujemy dla Państwa.

Macie Państwo jeszcze jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu jeszcze dziś!

tel. 661 428 474
e-mail: falkowska@vp.pl

tel. 661 827 315
e-mail: marcin.zakrzewski@interia.eu

Zadzwoń do nas!